Antalya’da motosikletli gaspçıların korkunç ölümü… Dehşet anı kamerada

Antalya’da olay, dün öğle saatlerinde Mahmutlar Mahallesi’nde meydana geldi.

Ukrayna uyruklu Dmytro C., BO cipi ile Sarıhasanlı Caddesi’nde durduğu sırada, başında kask takılı Murat O. ile Azerbaycan uyruklu Elnur B., motosikletle yanına geldi.

Murat O. ile Elnur B., cipin ön koltuğunda içerisinde 36 bin euro bulunan çantayı gasp edip, motosikletle kaçtı, Dmytro C. de peşlerine düştü.

Dmytro C. Takip sırasında şüphelilere tabancayla ateş etti, yaklaşık 300 metre sonra da motosiklete çarptı. Olayda, motosikletteki 2 kişi hayatını kaybetti.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen jandarma ekipleri, Dmytro C.’yi gözaltına aldı.

Jandarmanın olay yerinde yaptığı incelemede, tabanca ve boş kovan bulundu.

OLAY, GÜVENLİK KAMERASINDA

Dün yaşanan olayın görüntüleri, çevredeki bir sitenin güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde Murat O. ile Elnur B.’nin yol kenarında cipin içinde oturan Dmytro C.’nin, aracının çevresinde bir süre tur attığı görüldü.

Ukrayna uyruklu Dmytro C.

Motosikletten inen ikili cipin ön sol camını tabancayla kırıp, aracın içine doğru bir el ateş ettikten sonra para olan çantayı alıp kaçtı.

Kamera kayıtlarında, Dmytro C.’nin, bekleme halindeki cipini çalıştırıp, Murat O. ile Elnur B.’nin motosikletinin takip ettiği ve yaklaşık 300 metre takip sonrası da çarptığı anlar yer aldı.

KUCAĞINDAKİ ÇANTAYI ZORLA ALDILAR

Dmytro C., jandarmaya verdiği ilk ifadede, motosikletle cipin yanına yaklaşan Murat O. ile Elnur B.’nin tabanca kabzasıyla camı kırdığını anlattı.

Tabancayla aracın içine doğru ateş edildiğini belirten Dmytro C., daha sonra kucağındaki çantayı zorla alıp kaçtıklarını söyledi.

TUTUKLANDI

Dmytro C., savcılık ifadesi sonrası Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Dmytro C., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x