İki rahmi olan kadın, inanılmazı gerçekleştirerek iki günde iki bebek doğurdu…

Bebekler farklı günlerde doğdu.
ABD’de iki rahmi olan bir kadın, “milyonda bir” hamilelik ve 20 saatlik doğumun ardından farklı günlerde iki bebek doğurdu.

“Mucize bebeklerinin” doğuşunu sosyal medyada duyuran Hatcher, doktorları “inanılmaz” olarak nitelendirdi.
Kızlar, nadiren ayrı doğum günleri olan çift yumurta ikizleri olarak tanımlanıyor.
Kelsey, ailenin artık “tatilin tadını çıkarmak” için eve döndüğünü söyledi. Noel Günü doğum yapmayı bekliyordu.

Ebe, üçlünün iyi durumda olduğunu doğruladı ve bunun, onun mesleğindeki çoğu insanın “tüm kariyeri boyunca yaşadığı ve asla görmediği bir şey” olduğunu söyledi.

Hatcher, 17 yaşındayken doktorların kadınların %0,3’ünü etkileyen nadir bir konjenital anomali olarak tanımladığı çift rahmi (uterus didelphys) olduğunu öğrendi.

Her iki rahimde de hamile kalma şansı (çift şeritli hamilelik) daha da azdı: “milyonda bir.” Dünya çapında bildirilen vakalar çok nadirdir. 2019 yılında Bangladeş’te bir doktor, bir kadının başka bir rahimde prematüre bebek doğurduktan neredeyse bir ay sonra ikiz çocuk doğurduğunu bildirdi.

Hatcher’ın daha önce üç sağlıklı hamileliği vardı. Bu sefer sadece bir rahimden hamile olduğunu düşünüyordu, ta ki rutin ultrason diğerinde bir bebek keşfedene kadar.
Anne ,”Nefesim kesildi… Buna inanamadık” dedi.
Hastane ,hamileliğini normal olarak nitelendirdi. Doğuma katılan Profesör Richard Davis, her çocuğa “büyüme ve gelişme için ek alan” verildiğini kaydetti. Bunun nedeni, tipik bir ikiz gebelikten farklı olarak her bebeğin kendi rahmine sahip olmasıydı.
Bebekler farklı günlerde doğdu. İlk kız çocuğu Roxy, 19 Aralık’ta yerel saatle 19:45 civarında vajinal yolla doğdu. Rebel’in 10 saatten fazla bir süre sonra sezaryenle alınması gerekti.
Profesör Davis, kızların çift yumurta ikizleri olarak adlandırılabileceğini, bu terimin her çocuğun ayrı bir yumurtadan geliştiği ve her birinin ayrı bir sperm tarafından döllendiği anlamına geldiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x