Reklam Videolarını Engellemek Yerine Hızlandıran Yeni Bir Eklenti Geliştirildi: YouTube’a Ağır Darbe Vuracak!

Bir Reddit kullanıcısı, YouTube’un artık engellenemeyen reklamlarına karşı yeni bir eklenti geliştirdi. Söz konusu eklenti sayesinde reklam videoları 16 kat hızlandırılarak saniyeler içinde atlanabiliyor.

Detaylar ?

Geçtiğimiz haftalarda YouTube ile reklam engelleyici programlar arasında başlayan sıkı savaşta yeni bir gelişme yaşandı.

Ünlü platformun kasım ayının başında uygulamaya başladığı engellenemeyen reklam politikasına karşı oldukça akılcı bir çözüm getirildi.

Bir reddit kullanıcısı, YouTube’daki reklam videolarını engellemek yerine hızlandırarak atlanmasına olanak tanıyan yeni bir Chrome eklentisi geliştirdi.

“Ad Speedup” isimli yeni uzantı ile beraber platformlardaki reklamlar otomatik olarak tam 16 kat daha hızlı bir şekilde oynatılıyor. Böylece kullanıcılar, saniyeler içinde reklamı atlayıp izlediği videoya geri dönebiliyor.

İşte yeni eklentinin nasıl çalıştığını gösteren kısa bir örnek:

Chrome ile beraber Microsoft Edge üzerinden de kullanılabilen Ad Speedup’ın olumsuz bir yanı da var. Yeni eklenti sayesinde reklamlar her ne kadar hızlansa da otomatik bir şekilde kapatılamıyor. Bu noktada reklam içeriklerinin bizzat kullanıcının kendisi tarafından atlanması gerekiyor.

Reddit’den gelen bilgilere göre, eklenti için geliştirilen bir sonraki sürümde reklam videoları otomatik bir şekilde atlanabilecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce YouTube’dan Ad Speedup uzantısına karşı bir hamle gelebilir mi? Yorumlarda buluşalım…

Ad Speedup eklentisini deneyimlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x