Şevki Yılmaz Holding… Vakfın parasal kaynakları… Milletvekili oğlu ve damadı Yeliz

2006 yılında Türkiye’ye giriş yapmasından sonra Rize’den Kocaeli’ye taşıdığı ve tüzüğünden başka bir şeyi olmadığı söylenen Vakfını son 15 yılda holding haline getirip aile boyu Vakıftan gelir elde ettiği söylenen Şevki Yılmaz’ın ailesi de AKP iktidarında yürüdükçe yürüdü.

Şevki Yılmaz’ın oğlu Mehmet Akif Yılmaz 2015’ten beri milletvekili olan Mehmet Akif Yılmaz’ın milletvekilliğinde performansı zayıf. Yılmaz’ın milletvekilliği konumunu ticari işleri için kullandığı ve dolaylı yoldan bazı şirketlere ortak olup vaktini bu şirketlerde hesap incelemesi ile geçirdigi bildiriliyor. Akif Yılmaz’ın tüm gününü İzmit merkezli kamuya iş yapan taşımacılık, Seyahat ve iş makinesi kiralamacılığı yapan firmanın muhasebe hesaplarını incelemekle geçirdiği bildiriliyor. Şevki Yılmaz’ın damadı Nedim Arsal ise Sakarya’ya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü oldu.

Şevki Yılmaz’ın abisi Aziz Yılmaz ise Fetö’den el konulan şirketlere kayyum atanmış. Aziz Yılmaz’ın oğlu Ulvi Yılmaz ise Kocaeli İşkur İl Müdürü.

Şevki Yılmaz’ın abisinin damadı Ahmet Hamdi Çamlı da uzun dönemdir milletvekili. Çamlı fake hesap olarak kullandığı YELİZ adlı sosyal medya hesabından yanlışlıkla mecliste canlı yayın yapmış ve böylece Yeliz adlı hesabın kendisine ait olduğu ortaya çıkmıştı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x