Son Dakika… İYİ Parti’den istifa eden Nebi Hatipoğlu AKP’ye katıldı

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı.

İYİ Parti’den istifa eden Eskişehir milletvekili Nebi Hatipoğlu, AKP’ye katıldı. Hatipoğlu’nun rozetini AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı.

Hatipoğlu, “partisi ile görüş ayrılığı yaşadığını” belirterek, istifasını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Hatipoğlu’nun bu kararına gerekçe olarak, İYİ Parti’nin aksine AKP ve MHP ile iş birliği fikri gösterilmişti.

Hatipoğlu’nun katılımı ile AKP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 264 oldu.

“KEŞKE CUMHURBAŞKANIMIZIN HİMAYESİNDE BAŞLASAYDIM”

Hatipoğlu’na rozetini takan Erdoğan, “İnşallah bu katılım töreni partimiz için, Türkiye demokrasisi için hayırlara vesile olur. İnşallah bundan sonraki süreçte de Eskişehir ile birlikte bölgede yeni bir sıçramanın, yeni bir doğumun, yeni bir gelişmenin olmasına da vesile olur. Eskişehir’le beraber durmak yok yola devam diyelim” ifadelerini kullandı.

Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu da AKP ailesine dahil olduğu için AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. “Sizi mahcup etmemek için ülkemize, milletimize canımı dişime takarak hizmet etmek hayat düsturum olacaktır Sayın Cumhurbaşkanım” diyen Hatipoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hepinizin bildiği üzere kadere bir beşer olarak müdahale etmenin imkanı yoktur. Gönlüm isterdi ki kısa siyaset yolculuğum burada sizlerle, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın himayesinde başlasaydı keşke. Ancak aylardır fırsat bulduğum her platformda milletvekili seçildiğim günden bu yana kamuoyunda açıkça belirttiğim için gönlüm ferah olarak burada konuşuyorum ve söylüyorum. Kızılelma ülküsünün, Türkiye’nin küresel bir güç olarak kalmasının, devletimizin iç ve dış tehditleri ivedilikle bertaraf etmesinin, şer odaklarının imhasının tek koşulu Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan ve Kuvayımilliye ruhunun vücut bulmuş hali Cumhur İttifakı saflarında bir araya gelmektir. Devletimizin bekası gereğiyle yapılması gereken budur. Bu düşüncelerim dolayısıyla çok lince uğradım ama inandığım doğrudan bir karış geri adım atmadım. Ve bugün de onurla, gururla sizlerleyim. Rabb’ime dua ederim çıktığım bu yolda beni mahcup etmesin. Milletimize ve çok sevdiğim Eskişehir’ime sizlerle birlikte çok güzel hizmetler yapmayı nasip etsin.”

‘NE İŞİM VAR!’ DEMİŞTİ

AKP’ye katılan Nebioğlu, seçim öncesi ise Eskişehir’in yerel televizyon kanallarından ES TV’de konuk olduğu programda, “İYİ Parti muhalefette kalırsa, AKP iktidar olursa AK Parti’ye geçer misiniz” sorusuna şu cevabı vermişti:

“Tabii ki geçmem. Ne işim var. Türkiye’de iki tip siyasetçi var. Siyaseti iş olarak yapanlar ve hizmet olarak yapanlar. Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız. İş kolu olarak yapmayacağız.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x