Enkazdan kurtarılan Halil öğretmen öğrencilerini bırakmadı

Kahramanmaraş merkezli depremlere iki çocuğu ve eşiyle Antakya ilçesindeki evlerinde yakalanan Halil Uyan kaçmaya çalışırken 3’üncü kattan merdiven boşluğundan düştü. 6 saat sonra yakınlarının yardımıyla enkazdan yaralı çıkarılan Uyan, sol omzunda bir, sağ ayak bileğinde iki ve kalçasında oluşan üç kırık nedeniyle geçirdiği ameliyat sonrası 2 ay yatağa bağımlı kaldı.

Uzun süren tedavilerinin ardından temmuzda ayağa kalkmayı başaran Uyan, 16 yıldır sürdürdüğü mesleğini çok sevdiğini söyledi.

Bu sevgisinin önüne, depremde yaşadığı acıların ve sağlık sorunlarının bile geçemediğini belirten Uyan, “Tedavi sürecim, yüzme, fizik tedavi şeklinde devam ediyor. Doktorum aslında çalışmamamı uygun gördü ama ben okulumdan, öğrencilerimden ayrı olamam. Ayağımda 1-2 santime kadar kısalık oluştu, özel yapım terlik ve ayakkabılarla devam ediyoruz” dedi.

Öğrencilerinin bu süreçte kendisine ilaç gibi geldiğini aktaran Uyan, “Okula başka bir ayakkabıyla geliyorum. Buraya geldikten sonra da özel yapım terliğimi giymem gerekiyor. İşte ‘Hocam siz eğilmeyin, biz yardımcı olalım.’ diyorlar. Merdivenlerden inerken de çıkarken de önümde ve arkamda koruma gibi beni indiriyorlar, çıkarıyorlar, kimse çarpmasın, düşmeyeyim diye, hepsine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Uyan, en büyük tesellisinin ise depremlerde ailesinden ve öğrencilerinden kayıp vermemesi olduğunu dile getirdi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x